Tájkép láthatás közben és láthatás után. Mintha kézigránát csapódott volna a gyerekszobába, a fürdőszobába, a konyhába. Mindenütt pólók, pulóverek, füzetek, játékok, csatok, ceruzák. Ismerős?
Pakoljunk vagy neveljünk?
A mostohaanyáknak persze lennének ötletei a rendfenntartásra a láthatás alatt. Talán artikulálják is ötleteiket és megpróbálják bevonni mostohagyermekeiket a rendcsinálásba, ami konfliktushoz vezet, vezethet mostohagyermekei és közte. A konfliktus mellékhatásaként az apa sem boldog, hogy a vendégségben levő gyermekét párja dresszírozza. Pedig a mostohaanya csak jót akar, hiszen azt szeretné, ha a láthatáson levő gyermekre is ugyanazok a szabályok vonatkoznának, mint mindenkire. A párjára, a velük élő gyermekekre.
A terület veszélyes
Mostohaanya és a párja gyermeke közötti konfliktus egy újabb váláshoz vezethet. A véleménykülönbség miatt előfordulhat, hogy a mozaikcsalád kettéválik. A mostohaanyai és az apai részre, hiszen az apa azt szeretné ha csemetéje, csemetéi jól éreznék magukat a láthatás alatt és legyen kedvük visszajönni. Úgy kezelik a láthatást, mint vendéglátást, amibe a gyermek dresszírozása nem fér bele. Ami egyrészt abból fakad, hogy a férfiak sokkal türelmesebben, rugalmasabban kezelik ezeket a helyzetek. Valóban nem zavarja őket a kupleráj. Másrészt nem is szeretnék a drága apai időt rendrakással tölteni, rendrakatással töltetni. Az apáknak nem érdeke szigorúnak lenni, a harmónia sokkal fontosabb számukra. Nem szokatlan, amikor az apa a gyermek kedvenceivel próbálja "megvesztegetni"a gyereket.
Utolsó kommentek